Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, przypadający na 8 maja, rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Tegoroczny maraton biblioteczny będziemy obchodzić pod hasłem „Znajdziesz mnie w Bibliotece”. W związku z ograniczeniami, świętowanie odbędzie się głównie w przestrzeni wirtualnej. Śledźcie nasze media społecznościowe, a znajdziecie tam wiele niespodzianek.

Choć w weekend nasze placówki są zamknięte, to nie powód, by nie rozpocząć obchodów Tygodnia Bibliotek już w sobotę 8 maja. Tego dnia na profilu biblioteki na FB pojawi się konkurs „(Roz)poznaj nas bliżej”. Znacie nas dziś, ale czy (roz)poznacie w nas dziecko? Sprawdźcie sami!

W niedzielę, 9 maja, odbędzie się premiera spotu, przygotowanego specjalnie na Tydzień Bibliotek. Gdy już dowiecie się, co nasza kadra znalazła w bibliotece, będziecie mogli pochwalić się swoimi odkryciami, biorąc udział w konkursie literackim „W bibliotece znalazłam/em…”. Aby wziąć w nim udział, wystarczy napisać w dowolnej formie tekst do 2000 znaków ze spacjami, na temat tego co znaleźliście w bibliotece! O szczegółach przeczytacie w regulaminie konkursu.

„Niedoparki” to tytuł zajęć literacko-plastycznych, które odbędą się online 10 maja. Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat. Zgłoszenia na zajęcia przyjmujemy drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Na wtorek 11 maja zaplanowaliśmy premierę audiobooka w wykonaniu Marcina Florjanowicza, bibliotekarza z wypożyczalni dla dzieci, który specjalnie dla naszych czytelników nagrał „Bajkę o Czerwonym Kapturku”.

Miłośnicy książek będą mieli okazję sprawdzić swoją literacką wiedzę, biorąc udział w quizie, który będzie dostępny już 12 maja na profilu biblioteki na FB. Czy znacie imiona bohaterów najpopularniejszych książek? To najlepsza okazja, żeby się o tym przekonać. Spróbujcie połączyć ulubione postacie z tytułami książek.

W czwartek 13 maja zaprezentujemy wirtualną wystawę „Znajdziesz nas w bibliotece”. Oczekując z niecierpliwością na ponowne „uwolnienie kultury” i zniesienie epidemiologicznych ograniczeń, przypomnimy wachlarz usług i rozrywek, dostępnych w naszej placówce.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, 14 maja zachęcamy do ułożenia bibliotecznych, wirtualnych puzzli! Nie przegapcie tej formy zabawy na naszym FB.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!