Spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim

Kategoria
Wydarzenia dla dorosłych
Termin
2023-01-27 19:00 - 20:00

Pierwsze w 2023 roku spotkanie autorskie w rembertowskiej bibliotece odbędzie się w sali widowiskowej przy ul. Gawędziarzy, w piątek 27 stycznia o 19:00. Rozmowę z Pawłem Radziszewskim, autorem powieści „Pomiędzy” i „Niepowinność”, poprowadzi dyrektor biblioteki Anna Sajnog.

Paweł Radziszewski jest z wykształcenia slawistą i rolnikiem, natomiast jego ścieżka zawodowa rozciąga się między bibliotekarstwem a pisarstwem. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2021 roku książką „Pomiędzy”, która spotkała się z dużym uznaniem czytelników i krytyków. Dzieje niewielkiej osady Zręby zawierają elementy polskiej rzeczywistości powojennej i poszlacheckiej, historię polskich Romów, ale również kojarzą się z realizmem magicznym. Swoją drugą powieść, wydaną w 2022 roku „Niepowinność”, Paweł Radziszewski osadził w realiach Państwowego Gospodarstwa Rolnego w miejscowości Furt, rozciągając akcję w czasie od końca lat 40. XX wieku do upadku komunizmu, z perspektywy bohaterów książki widzianego jako apokalipsa. Również ta książka zaskakująco i celnie łączy twarde warunki PRL z wątkami fantastycznymi, co zostało docenione przez jury nagrody „Nowej Fantastyki” im. Macieja Parowskiego, w którym to konkursie Paweł Radziszewski otrzymał nominację. To poruszający obraz polskiej prowincji, transformacji i przywiązania do przeszłości.
Podczas spotkania w rembertowskiej bibliotece pisarz opowie o swoich inspiracjach, metodach pracy, planach i wszelkich zagadnieniach pisarstwa, o które spytają go czytelnicy. Warto w tym dniu odwiedzić bibliotekę, poznać kulisy pracy powieściopisarza, zabrać głos w rozmowie i zdobyć autograf w książce!

Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

 
 

Terminy

  • 2023-01-27 19:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda