Uff, pogoda dopisała, uczestnicy też! W ubiegłą sobotę 26 czerwca już po raz trzeci zorganizowaliśmy rajd po uliczkach Rembertowa w ramach projektu „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Celem tego wydarzenia jest nie tylko promocja biblioteki i czytelnictwa ale też integracja z naszymi użytkownikami oraz propozycja aktywnego sposobu spędzania czasu wśród przyjaciół i rodziny… Imprezę, oprócz naszych pracowników, wspierała lokalna policja, nadzór ruchu drogowego i ratownicy medyczni co zapewne sprawiło, że każdy uczestnik mógł czuć się w pełni bezpieczny ;)

W tym roku, po prawie 10-kilometrowej przejażdżce, tradycyjnie można było nabrać sił i pobawić się na przygotowanym przez nas pikniku. Oprócz stałego elementu „bookcrossing” czyli wymiany książek, po raz pierwszy naszą propozycją był teatrzyk kamishibai, podczas którego wszyscy wysłuchaliśmy opowieści pt.„Rower Walentynki”. Nowością była też wielkogabarytowa gra, dotycząca ruchu drogowego, w której tradycyjne pionki zastąpili uczestnicy zabawy. Nie lada wyzwaniem, było pokonanie specjalnie przygotowanego (narysowanego kredą na chodniku:) ) toru sprawnościowego, rozwiązanie krzyżówki oraz udział w konkursie dla par „Jak dobrze mnie znasz?”, zabawie o tyle ryzykownej, że mogłaby się zakończyć rozwodem lub rozpadem wieloletnich przyjaźni ;). Na szczęście, każdy potraktował ją z przymrużeniem oka, a wśród zebranych wywoływała ona wiele śmiechu i radości.

Każdy biorący udział w rajdzie otrzymał upominki z logo naszej biblioteki. Oczywiście nie zabrakło nagród za udział w poszczególnych konkurencjach. Kto nie był niech żałuje, a kto był na pewno może potwierdzić, że była to bardzo udana impreza. Zapraszamy za rok ;)