Czytelnicy naszej biblioteki mogą bezpłatnie korzystać z Legimi! Dzięki współpracy, jaką w ramach konsorcjum mazowieckiego nawiązaliśmy z tym serwisem, użytkownicy będą mieli dostęp do 60 tysięcy ebooków. Zapraszamy po kody do wszystkich naszych placówek. Liczba kodów jest ograniczona!

Aby skorzystać z usługi, wystarczy być czytelnikiem rembertowskiej biblioteki z aktywnym, uregulowanym kontem bibliotecznym, przyjść do wybranej placówki i odebrać kod Legimi. Kody uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z zasobów platformy wydawane są na miesiąc we wszystkich naszych placówkach. Korzystanie z Legimi z naszym kodem jest bezpłatne. Każdy kod upoważnia do 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej wypożyczalni. Można czytać na dwóch, wybranych przez siebie urządzeniach: tablecie, smartfonie, czytniku lub komputerze. Jeśli czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod ten wygasa.

Czytelnicy naszej biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem konsorcjum: www.legimi.pl/mazowieckie.

 

Zasady korzystania z e-booków Legimi:

  1. Do korzystania z serwisu Legimi Czytelnik musi posiadać ważną kartę biblioteczną

  2. Kod uprawniający do korzystania z e-booków wydawany jest we wszystkich placówkach bibliotecznych.

  3. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

  4. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń we wszystkich placówkach bibliotecznych.

  5. Czytelnik rejestruje się na stronie www.legimi.pl/mazowieckie podając kod dostępu otrzymany w bibliotece, a następnie nazwę użytkownika oraz adres e-mail. Na podany adres zostanie przesłany przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym oraz hasło – od tego momentu można korzystać z usługi przez 30 dni.

  6. Po kod na kolejny miesiąc należy zgłosić się do wybranej placówki bibliotecznej.

  7. Czytelnik, który nie wykorzysta kodu w danym miesiącu, nie otrzyma kolejnego kodu.

  8. Czytelnik może pobrać jeden kod aktywacyjny w danym miesiącu.