Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Kategoria
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
Termin
2019-04-25 17:00 - 19:00

W kwietniu biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem zajmiemy się książką napisaną przez Jodi Picoult pod tytułem „Dziewiętnaście minut”.

Bohaterem jest siedemnastoletni Peter Houghton, mieszkający z rodzicami w małym miasteczku. Chłopak od lat jest poniżany psychicznie i fizycznie przez szkolnych kolegów. Pewnego dnia, nastolatek doprowadzony do ostateczności, wyrusza do szkoły z zamiarem dokonania zemsty na swoich prześladowcach. Dziewiętnaście minut, tyle wystarczy by życie Petera, jego rodziców i mieszkańców miasteczka zmieniło się na zawsze. Co się stanie z małą społecznością, która przeżyła taką tragedię? Wydaje się, że to zdarzenie powinno dać wielu osobom do myślenia…

Jodi Picoult z niebywałym wyczuciem porusza się w obszarze tematów naprawdę kontrowersyjnych. Unika prostych odpowiedzi, stara się uczciwie i obiektywnie pokazać racje każdej ze stron. Czytelnik do samego końca nie będzie w stanie przewidzieć, jak może zakończyć się ta historia.

To świetna propozycja, szczególnie dla czytelników zainteresowanych złożonymi problemami, dręczonych pytaniami, na które brak jednoznacznych odpowiedzi.

Zapraszamy 25.04.2019 (czwartek), godz.17.00

ul. Gawędziarzy 8

Wstęp wolny

 
 

Terminy

  • 2019-04-25 17:00 - 19:00

Wspierane przez iCagenda