Miłośnicy książek Jakuba Małeckiego czekali na to wydarzenie z utęsknieniem. Autor m.in. „Dygotu”, „Rdzy”, czy „Saturnina” spotkał się z czytelnikami w rembertowskiej bibliotece na nieco ponad tydzień przed premierą swojej najnowszej powieści „Święto ognia”.

malecki3

Jakub Małecki bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich pisarzy. Jego książki poruszają i zachwycają czytelników swoją głębią i subtelnością. Nic więc dziwnego, że pierwsi uczestnicy spotkania pojawili się w bibliotece już na godzinę przed jego planowanym rozpoczęciem!

Jak zwykle, autor i tym razem nie zawiódł swoich fanów. Podczas trwającego blisko dwie godziny spotkania Jakub Małecki opowiedział m.in. o tym, jak doszło do tego, że zaczął pisać książki, co w literaturze i nie tylko jest dla niego ważne, w jaki sposób pracuje i skąd czerpie inspiracje. Atmosfera sprzyjała swobodnej dyskusji, więc zebrani mogli poznać bliżej samego autora, a nie tylko bohaterów jego książek. Być może niezwykła skromność i ponadprzeciętna wrażliwość pisarza dla niektórych była zaskoczeniem, ale z całą pewnością nie dla jego stałych czytelników.

Oczywiście nie zabrakło też pytań o najnowszą powieść, czyli „Święto ognia”, której premiera została zaplanowana na 15 września. Szczęśliwcy mieli już okazję zakupić książkę w przedsprzedaży zorganizowanej przez Wydawnictwo SQN i nie kryli swojego zachwytu. Choć powieść nie trafiła jeszcze do masowej sprzedaży, już odnosi sukcesy. Na długo przed premierą wykupiono prawa do ekranizacji książki, za którą odpowiedzialny będzie producent m.in. „Zimnej wojny” i „Idy”, a reżyserią zajmie się Kinga Dębska.

Na zakończenie spotkania Jakub Małecki zdradził, że już pracuje nad kolejną książką. Czekamy na nią z niecierpliwością i już zapowiadamy, że wykorzystamy tę okazję, by spotkać się z pisarzem ponownie!

Pełna fotorelacja dostępna jest na naszym profilu na FB.

 

 malecki1malecki2