Cezary Łazarewicz "Tu mówi Polska" - DKK

Kategoria
Dyskusyjny Klub Książki
Termin
2019-05-09 18:00 - 20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie rembertowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. W maju tematem dyskusji będzie reportaż Cezarego Łazarewicza Tu mówi Polska.

 

Osoby dramatu: nagrodzony policjant, który zakatował trzynastolatka, bezduszny komornik, opętana manią regulaminową dyrektorka szkoły, przez którą jedna z nauczycielek popełnia samobójstwo, seryjny gwałciciel zidentyfikowany na podstawie próbki DNA, strażacy, którzy zamiast gasić – podpalają, księża i rodzice, którzy minęli się z powołaniem, i emerytowani strażnicy więzienni oskarżeni o zbrodnie przeciwko ludzkości. Miejsca: poligon NATO, z którego okolica nie ma żadnych korzyści, sanatoria w Kołobrzegu uwielbiane przez Szwedów. Sprawy: zwłoki topielca, którego nikt nie chce pochować, wojny kibiców z policją, podejrzane układy w mieście, rolnicze protesty. Słowem: Polska po ’89 widziana z Pomorza.

 

Większość tekstów zamieszczonych w tomie powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a mimo to ma się wrażenie, że czytamy o sprawach, które dzieją się na naszych oczach. To zasługa znakomitego pióra autora, żywiołowo nakreślonych portretów, ale także porażającej aktualności tematów. Część spraw wciąż odbija się echem, a prawo i instytucje nadal są niewydolne lub bezsilne wobec ludzkich problemów.

 

Książkę, o której będziemy rozmawiać można wypożyczyć w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8,

Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 55.

 

Serdecznie zapraszamy!

9 maja (czwartek) 2019 r.

godz. 18.00

ul. Gawędziarzy 8

Wstęp wolny

 
 

Terminy

  • 2019-05-09 18:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda