Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Kategoria
Dyskusyjny Klub Książki
Termin
2019-03-25 17:00 - 19:00

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Dla fanów literatury fantasy 25 marca to szczególna data. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena, podczas którego miłośnicy twórczości pisarza spotykają się by wspólnie czytać jego dzieła. Włączamy się w akcję i zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasze placówki.

Do Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 zapraszamy o godz. 17:00 na spotkanie, które rozpoczniemy krótką prezentacją poświęconą J.R.R. Tolkienowi. Później zachęcamy do wspólnej lektury wybranych fragmentów utworów Mistrza literatury fantasy jak i podzielenia się własnymi wrażeniami na temat jego książek. Na koniec przygotowaliśmy mały quiz wiedzy o Śródziemiu, każdy kto prawidłowo odpowie na pytania otrzyma od nas upominek.

J.R.R. Tolkien to brytyjski pisarz oraz profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jako autor powieści Władca Pierścieni, której akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia, spopularyzował literaturę fantasy.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy odbył się 25 marca 2003 roku. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego. Od tamtej pory dzień ten obchodzony jest co roku przez fanów, wielbicieli, tłumaczy i czytelników J. R. R. Tolkiena.

 
 

Terminy

  • 2019-03-25 17:00 - 19:00

Wspierane przez iCagenda