Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat do udziału w konkursie „Superczytelnik roku 2020”. Konkurs rozpocznie się 3 lutego i trwać będzie do 30 listopada 2020 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Czytaj, odwiedzaj bibliotekę, zbieraj punkty, baw się!

Po świąteczno-noworocznej przerwie wznawiamy działalność Klubu Gier Planszowych w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8. Lubisz planszówki? Nie zastanawiaj się – przyjdź! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 6 lutego o godz. 16.00.

Czytelnicy naszej biblioteki mogą już bezpłatnie korzystać z Legimi! Dzięki współpracy, jaką w ramach konsorcjum mazowieckiego nawiązaliśmy z tym serwisem, użytkownicy będą mieli dostęp do 60 tysięcy ebooków. Zapraszamy po kody do wszystkich naszych placówek. Liczba kodów jest ograniczona!

Kolejny pracowity rok za nami – podobnie jak w roku poprzednim bogaty pod względem wydarzeń kulturalnych, spotkań, dyskusji oraz oczywiście nowości wydawniczych. Nie chcąc zawieść  oczekiwań i wymagań  naszych czytelników staraliśmy się, by nasza oferta nadal  była interesująca i atrakcyjna dla każdego bez względu na wiek, upodobania, zainteresowania.

Wszystkich młodych miłośników królewskiej gry w wieku od 7 do 12 lat zapraszamy do udziału w III Turnieju Szachowym o Puchar Biblioteki, który odbędzie się w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8, w sobotę 25 stycznia 2020 r. o godz. 10:00.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Puzzli postanowiliśmy rzucić naszym czytelnikom wyzwanie.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat na zajęcia "Biblioteka literacko i plastycznie", które odbędą się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 51, w środę 29 styczniagodz. 17:00.

Masz od sześciu do dziewięciu lat? Interesujesz się robotami ? Lubisz wyzwania? Czeka Cię prawdziwa przygoda z kodowaniem i programowaniem za pomocą ozobotów. Czym jest ozobot? Jest to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który zabierze cię w niesamowity świat rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej.

Zapraszamy na niezwykły koncert walentynkowy! Już 14 lutego, w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy o godzinie 19:00 zagra młodość, pasja i temperament czyli - Morpheus Saxophone Quartet.

Za nami II Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej. Zarówno część konkursowa, jak i koncert finałowy odbyły się 16 listopada 2019 r. Zwieńczeniem wydarzenia był występ gwiazdy wieczoru – Artura Gotza.

Podkategorie