Zapraszamy do udziału w czytelniczym wyzwaniu! Wystarczy przyjść do nas, wypożyczyć książki z określonej kategorii, zebrać pięć pieczątek i tym samym zdobyć BINGO, a potem wziąć udział w losowaniu nagród niespodzianek!

Zabawa obejmuje wszystkie nasze wypożyczalnie i trwa od 1 lipca do 1 września. Udział w niej może wziąć każdy, kto skończył 7 lat i posiada kartę biblioteczną. Zasady zabawy są proste. Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w grze musi odebrać w swojej wypożyczalni kupon, na którym znajdują się pola z kategoriami książek - innymi dla osób do 17. roku życia, a innymi dla starszych czytelników. Następnie, przy każdym wypożyczeniu należy wyciągnąć od jednego do trzech losów, na których znajdują się te same kategorie co na kuponach i wypożyczyć odpowiadające im utwory. Na karcie konkursowej bibliotekarz zaznacza pieczątką wskazane przez czytelnika pole. Jedną pozycję przypasować można do jednego pola. Nie można odznaczyć dwóch lub więcej pól przy pomocy jednego przeczytanego tytułu, nawet jeśli pasuje do wielu. Czytelnik tak musi dobierać lekturę, aby jak najszybciej zdobyć pięć pieczątek (w pionie, poziomie lub po skosie) i zdobyć BINGO.

Celem gry jest rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, zachęcenie czytelników do odkrywania nowych horyzontów, poznawania różnych gatunków literackich i mobilizowanie do regularnego czytania, rozwijanie strategicznego myślenia, promocja biblioteki i czytelnictwa, a przede wszystkim dobra zabawa.

Aby zwiększyć swoją szansę na wygraną można zbierać pieczątki na kliku kuponach, ale dopiero wtedy, kiedy na jednym kuponie uda się zdobyć BINGO.

REGULAMIN