Dla fanów literatury fantasy 25 marca to szczególna data. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena, podczas którego miłośnicy twórczości pisarza spotykają się by wspólnie czytać jego dzieła.  Włączamy się w akcję i zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasze placówki.

Do Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 zapraszamy o godz. 17:00 na spotkanie, które rozpoczniemy krótką prezentacją poświęconą J.R.R. Tolkienowi. Później zachęcamy do wspólnej lektury wybranych fragmentów utworów Mistrza literatury fantasy jak i podzielenia się własnymi wrażeniami na temat jego książek. Na koniec przygotowaliśmy mały quiz wiedzy o Śródziemiu, każdy kto prawidłowo odpowie na pytania otrzyma od nas upominek.

W Wypożyczalni nr 61 przy ul Niedziałkowskiego 25  przez cały dzień będzie można czytać powieści J.R.R Tolkiena, jak i rozwiązać krzyżówkę związaną z twórczością pisarza. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki przewidziane są drobne nagrody.

J.R.R. Tolkien to brytyjski pisarz oraz profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jako autor powieści Władca Pierścieni, której akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia, spopularyzował literaturę fantasy.  
Światowy Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy odbył się 25 marca 2003 roku. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego. Od tamtej pory dzień ten obchodzony jest co roku przez fanów, wielbicieli, tłumaczy i czytelników J. R. R. Tolkiena.

Zapraszamy