Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 8 stycznia (wtorek) 2019 r., o godz. 17.00 Tematem spotkania będzie wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

 08012019 nowe logo

Książka napisana przez Raquel Jaramillo Palacio to mądra historia, która powstała nie tylko z myślą o dzieciach, ale także o młodzieży i dorosłych. Tę książkę można czytać całą rodziną.

Augusta Pullmana poznajemy na chwilę przed rozpoczęciem szkoły - chłopiec idzie od razu do piątej klasy. Wcześniej Auggie uczył się w domu. Brak kontaktu z rówieśnikami był spowodowany rzadką chorobą, przez którą chłopiec był poddany dwudziestu operacjom - w tym plastycznym. August różni się od innych dzieci, o czym doskonale wie. Jak sam podkreśla na początku książki: `Nie powiem wam, jak wyglądam. Cokolwiek sobie wyobrażacie, w rzeczywistości jest pewnie gorzej`. August musi przezwyciężyć własny strach i zmierzyć się ze światem rówieśników. Dosięgną go uprzedzenia oraz złośliwości, ale hart ducha, którym wykazuje się Auggie, pozwala mu poznać dobroć i prawdziwą przyjaźń.

 

Serdecznie zapraszamy!

8 stycznia (wtorek) 2019 r.
godz. 17.00
ul. Gawędziarzy 8