Kultura na widoku

Drodzy Czytelnicy, Jeżeli chcecie przeczytać e-booka, obejrzeć film, zwiedzić muzeum lub posłuchać audiobooka zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 oraz strony www.kulturanawidoku.pl. Czekają na Was plakaty z kodami QR i adresami stron internetowych do utworów, do których uzyskacie legalny dostęp.

Czytaj dalej

Wigilia Bożego Narodzenia 2018

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2018 r. wszystkie nasze placówki będą zamknięte!

Klub Małego Czytelnika

Klub Małego Czytelnika zaprasza dzieci w wieku 2-4 latka na zajęcia, podczas których mały czytelnik poszerzy swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Czekamy na Was 14 grudnia (piątek), godz. 11.30 w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Czytaj dalej

Warsztaty edukacyjne w oparciu o książkę "Mirabelka"

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 51 uczestniczyła w akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, zorganizowaną przez serwis Lustro Biblioteki.

Czytaj dalej

„Świąteczny galimatias” w Bibliotece

„Świąteczny galimatias” już za nami…. Nie ten w realu, który dopiero zacznie się w wielu domach, ale ten wystawiony 8 grudnia na scenie w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Tego dnia, z okazji Mikołajek, z inicjatywy dyrektor Biblioteki – Anny Sajnog, pracownicy przy wsparciu wolontariuszek - Małgosi, Julki i Oliwii, wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością.

Czytaj dalej

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 18.12.2018  o godz. 17.00  w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II  ul. Gawędziarzy 8.

Spotkanie będzie poświęcone książce "Fobos" - Victora Dixena

Czytaj dalej

I Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej - relacja

W sobotnie popołudnie, 17 listopada w sali widowiskowej biblioteki w ramach I Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej „Droga do krainy łagodności”, odbył się konkurs piosenki poetyckiej. Organizatorami wydarzenia były Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy oraz Dom Kultury „Wygoda”.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2